Елеонора Чорноморченко
28 июля 2022

Шматок огірка з чизбургера, який прилип до стелі, продає галерея Нової Зеландії. Щоправда, є нюанс

У Новій Зеландії за 10 000 новозеландських доларів (приблизно 227 тисяч гривень) продають експонат художньої галереї із назвою Pickle. Він складається зі шматочка солоного огірка, який дістали з чизбургера McDonald’s та підкинули до стелі. Про це повідомляє The Guardian.

Фото — The Guardian.

Фото — The Guardian.

Pickle — одна з чотирьох робіт, яку представили на виставці образотворчого мистецтва, що проходить у галереї Майкла Летта в Окленді та триватиме до 30 липня. Її автор — австралійський художник Меттью Гріффін, який проживає в Сіднеї.

Роботу пропонують придбати усім охочим за 10 000 новозеландських доларів. Проте це лише вартість франшизи, адже у цю ціну не входить сам огірок. Виходить, установа або колекціонер придбають інструкції, які допоможуть відтворити експонат у власному просторі. Додатково вони муситимуть купити ще сам чизбургер, який наразі коштує в країні 4,44 долара (101 гривня).

У відвідувачів виставки розділилися думки щодо того, чи можна вважати роботу мистецтвом. Також вони розповіли, що твір нагадує роботу італійського художника Мауріціо Каттелана під назвою Comedian. У ній експонатом був дозріваючий банан, прикріплений скотчем до стіни галереї. Його продали  за 120 000 доларів США.

читайте также
Комментарии