Елеонора Чорноморченко
07 сентября 2022

В Україні штрафуватимуть за цькування на роботі

В Україні встановлюють адміністративну відповідальність за мобінг — цькування на роботі. Відповідний законопроєкт Верховна Рада ухвалила в першому читанні.

Фото — Unsplash.

Фото — Unsplash.

Мобінг — це одна з форм дискримінації прав людини у трудових відносинах, яка проявляється у психологічному, економічному та іншому виді насильства. Зокрема він може проявлятися у заподіянні психічної шкоди людині, погрозах, висміюваннях, наклепах, нерівній платі за працю, нерівномірному розподілі навантаження і задач між працівниками, умисній ізоляції людини від трудового колективу та в примусі до зміни місця роботи.

В Україні поняття з’явилося порівняно нещодавно і раніше депутати вже прийняли за основу законопроєкт, який вводить його до законодавства. Тепер же розглядається окремий законопроєкт, який має встановити за це правопорушення адміністративну відповідальність.

Порушників чекатиме штраф на суму від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

За повторне порушення протягом року після цього або ж за мобінг, вчинений групою осіб, накладатимуть штраф від 200 до 300  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

У попередній документації законопроєкту передбачається, що у разі мобінгу працівникам необхідно буде звертатися до суду.

читайте также
Комментарии