Валерій Лавровський
23 февраля 2023

У Південній Кореї вперше частково визнали права одностатевих пар

Верховний суд Сеула постановив, що одностатеві пари мають ті ж права на медичне страхування, як і гетеросексуальні пари. Це перший випадок в історії Південної Кореї із визнанням правового статусу одностатевих стосунків, повідомляє The Guardian.

Фото — Ed Jones / AFP.

Фото — Ed Jones / AFP.

Верховний суд скасував попереднє рішення суду нижчої інстанції, який відхилив петицію гей-пари Со Сон Ука і Кім Йон Міна після того, як одному з партнерів повідомили про окремі виплати медичного страхування. Суд зазначив, що на законодавчому рівні існує тільки союз між чоловіком і жінкою, тому не було правових підстав поширювати це поняття на одностатеві пари.

Чоловіки подали апеляцію до Верховного суду Сеула. Справу розглядали із січня минулого року і 21 лютого було винесено рішення. Суддя скасував рішення суду нижчої інстанції та постановив також скасувати страхові внески, накладені на одного з учасників пари. Окрім того, страхова компанія має сплатити витрати обох сторін у справі.

«Охоплення за державною схемою медичного страхування не обмежується юридично визначеними сім’ями, відмова одностатевим парам у цьому праві є дискримінаційним. Одностатеві пари мають право на таке саме подружнє страхування в межах Національної служби, як і гетеросексуальні пари», — повідомляється у рішенні суду.

У 2019 році Со Сон Ук і Кім Йон Мін провели весільну церемонію, але не змогли зареєструвати шлюб — в Південній Кореї одностатеві шлюби є незаконними, однак декриміналізовані романтичні стосунки. Для неодружених пар діє кілька пільг, одна яких — спільна медична держстраховка.

читайте также
Комментарии