Валерій Лавровський
16 сентября 2022

На українському YouTube майже не стало російської музики. Дослідження

Видання «Тексти» проаналізувало у YouTube найпопулярніші пісні з вересня 2021-го до вересня 2022 року за приналежністю виконавців до країни та за мовою пісень.

Зображення — «Тексти».

Зображення — «Тексти».

До 24 лютого можна було побачити лише деякі пісні українських виконавців, які здебільшого російськомовні. У грудні 2021-го та в січні 2022 року по три тижні поспіль двадцятка найпопулярніших пісень не містила жодної українськомовної пісні. Але у серпні цього року ситуація змінилася.

Найчастіше у чартах зустрічаються гурт Kalush та співак Артем Пивоваров: 52 з 52 тижнів у хіт-параді. У тренди після 24 лютого потрапили також «Бумбокс», «Океан Ельзи», «Один в Каное», Skofka та YARMAK. До того на перших позиціях вони майже не зʼявлялися.

Читайте також наш великий матеріал про те, як українська музика стала українською — від «Червоної Рути-1989» до часів повномасштабної війни.

Превʼю —Pixabay.

Дуже коротко: війна поставила під загрозу нашу роботу, тому ми просимо вас допомогти й далі робити те, що в нас добре виходить, — розповідати про культуру, науку, доказову медицину та психологію, історію, архітектуру та урбаністику, права людини, секс і фемінізм. А ще якими постають ці теми при погляді крізь призму війни.

 

Як це зробити?

 

Patreon | Банка Monobank | PayPal: info@mayak.org.ua

читайте также
Комментарии