Елеонора Чорноморченко
14 июля 2022

Жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою — Генштаб

Генштаб повідомив на своїй сторінці у Facebook, що взяття жінок на військовий облік відбуватиметься лише за їхньою згодою. Процес постанови пропонують розпочати після закінчення в Україні особливого періоду: згідно із законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», це період, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію.

Фото — Генштаб.

Фото — Генштаб.

Раніше ж Міноборони затвердило наказ, згідно з яким з 1 жовтня 2022 року жінки, які мають визначені спеціальності та/або професії, братимуться на військовий облік військовозобов’язаних.

Зараз Генштаб опрацював цей перелік та повідомив, що після проведення загальної мобілізації внаслідок повномасштабного вторгнення на військову службу до ЗСУ та інших військових формувань призвали приблизно 1% жінок від загальної кількості мобілізованих.

Більшість із них призначили на посади медичного персоналу, підрозділів зв’язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерів та кухарів.

Саме тому наразі в Україні немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку, і наразі жінки можуть робити це за власним бажанням.

читайте также
Комментарии