
Фото — Elcovalana/AdobeStock.
Висновки ґрунтуються на рандомізованому подвійному сліпому дослідженні за участю 25 здорових дорослих, які зазнали впливу вихлопних газів дизеля в лабораторних умовах. На другому етапі учасники також піддавалися впливу чистого відфільтрованого повітря.
Сканування мозку проводилося до і після кожного сценарію. Після того, як учасники потрапили під вплив забрудненого повітря, їхній мозок продемонстрував зниження зв’язку в мережі пасивного режиму роботи. Але є гарні новини: зміни, які спостерігалися в дослідженні, були тимчасовими і поверталися до норми, коли чисте повітря потрапляло у легені.
Тим не менш результати вказують на можливий шлях, за допомогою якого хронічний вплив забрудненого повітря може мати шкідливий вплив на мозок. Оскільки до 99 відсотків населення світу дихає небезпечним рівнем забруднення повітря, наслідки для громадського здоров’я можуть бути серйозними.
Подібне раніше не спостерігалося серед людей, і хоча поточне дослідження не перевіряло вплив, який це може мати на роботу мозку, інші дослідження зробили це. Наприклад, пов’язували зміну зв’язку мозку зі зниженням робочої пам’яті та продуктивності.
Дослідження опубліковано у журналі Environmental Health.