Валерій Лавровський
18 июля 2022

Дикі бізони повертаються до Великої Британії вперше за 6000 років

У Великій Британії повертають бізонів у дику природу вперше за шість тисяч років. Невелике стадо вже випустили у графстві Кент, повідомляє The Guardian.

Фото — Dreamstime.

Фото — Dreamstime.

У межах проєкту Wilder Blean бізони мають відновити екосистему місцевого лісу: знищити деякі дерева, відкрити стежки для потрапляння сонячного світла та створити більш відкритий простір у самій місцевості. Це дозволить розвиватися іншим тваринам, а також рослинам і комахам.

Усього випустили поки трьох бізонів — старшу самку з парку дикої природи Хайленд у Шотландії, яка буде матріархом стада, а також двох молодих самок з парку дикої природи Фота в Ірландії. В середині серпня до них приєднається самець із Німеччини, прибуття якого було відкладено через ускладнення, викликані Brexit.

З 1970 року популяція дикої природи Сполученого Королівства скоротилася в середньому на 60%. У цьому плані Британія є однією з найбільш збіднених природних країн у світі, незважаючи на всі зусилля захисників природи.

Спочатку тварини матимуть п’ять гектарів для дослідження, після приєднання самця площа збільшиться до 50 гектарів. Згодом тварини отримають доступ до 200 гектарів. Очікується, що бізони будуть приносити одне дитинча на рік, що збільшить їхню популяцію — вид перебуває під загрозою зникнення.

Невдовзі до бізонів приєднаються інші тварини — ексмурські поні, свині залізного віку та корови породи Лонгхорн. Також вчені планують у майбутньому надати бізонів для інших локацій у Великій Британії, а також обмінюватися тваринами по всій Європі.

читайте также
Комментарии