Валерій Лавровський
06 июня 2022

Велика Британія починає тестувати 4-денний робочий тиждень

У Великій Британії розпочинається пілотна програма чотириденного робочого тижня. В ній беруть участь понад 3300 працівників у 70 британських компаніях, повідомляє The Guardian.

Зображення — HBR.

Зображення — HBR.

Модель роботи побудована на схемі 100:80:100 — 100% оплата за 80% часу на роботі забезпечує 100% продуктивності. Проєкт триватиме шість місяців, його організовують некомерційна група 4 Day Week Global, аналітичний центр Autonomy та престижні коледжі Британії та США.

Дослідники працюватимуть з кожною організацією-учасницею, щоб виміряти вплив на продуктивність бізнесу та добробут його працівників, а також вплив на навколишнє середовище та гендерну рівність.

За словами Джо О’Коннора, виконавчого директора 4 Day Week Global, у міру того, як світ виходить з пандемії, все більше компаній визнають, що новим кордоном для конкуренції є якість життя. Тобто скорочена година роботи орієнтована на результат.

Пізніше цього року Іспанія та Шотландія також тестуватимуть чотириденний робочий тиждень. Також законопроєкт про перехід на такий графік розробляють у Португалії, а в лютому перехід на новий графік підтримав уряд Бельгії.

Чотирирічне дослідження, проведене в Ісландії, показало, що чотириденний робочий тиждень призводить до підвищення продуктивності компаній. Учасники експерименту зазначили, що зміна графіку позитивно позначилась на рівні стресу та почутті емоційного вигорання, налагодився баланс між роботою та особистим життям.

 

Досвід Ісландії є основоположником тестування чотириденного робочого тижня в інших країнах.

читайте также
Комментарии