Таина Федосеева
11 ноября 2021

«Женщины любят, чтобы ими командовали». В украинском учебном пособии для вузов нашли сексистские высказывания

В списке рекомендованной литературы для студентов образовательной программы «Коммуникационный менеджмент» украинские вузы упоминают учебное пособие доктора экономических наук Ивана Дахно «Деловая карьера», наполненное сексистскими клише.

На содержание учебного пособия обратила внимание руководительница международной образовательной платформы NASCO Education Диана Натхир.

Фото — Besplatkа

Фото — Besplatkа

«Повна відверта дичина, більше схожа на збірку застільних анекдотів, аніж на наукову працю, повна сексизму, ейджизму, нетолерантних висловлювань щодо культури інших національних груп, абсолютно неприпустимих власних припущень, суджень і стереотипів та антинаукових висновків і тверджень. Це без акценту на стиль викладення матеріалу та недоречні жарти в кожному підрозділі», — пишет Диана.

В своем посте на Facebook она публикует выдержки из раздела «Гендер». Полностью пособие можно прочитать вот здесь.

«Жінки пішли в армію, куди раніше їх не брали ніби за те, що вони неправильно розуміли команду Ложись!. Управляти чоловіку жіночим колективом важко, але можна».

«Худі дівчата менш добродушні і ефективні, ніж повненькі дівчата».

«Жінки прекрасно виконують чітко сформульовані завдання. Зате їм бракує ініціативи у самостійному формулюванні завдань. Недарма ж Адольф Гітлер казав: Народні маси люблять, щоб з ними поводилися, як з жінками. А жінки люблять, щоб ними командували. Працівницям слід дозволяти змінювати заняття роботою впродовж дня. Монотонна робота їх нервує».

«Жінкам, яких беруть на роботу, слід чітко пояснити про фактор часу. Більшість жінок, як і президент Віктор Ющенко, люблять запізнюватися. Можливо, вони цього і не люблять, але запізнення відбувається автоматично. Так би мовити, стиль життя. Відчуття часу у жінок дещо інше, ніж у чоловіків. В одному з анекдотів йшлося про те, що жінка сказала своєму чоловікові: Я піду до сусідки на п’ять хвилин, а ти через кожні півгодини перемішуй варення у каструлі».

«Жінці-працівниці слід завжди працювати над собою, самовдосконалюватися, намагатися виконувати належним чином свої трудові обов’язки. Хто цього не хоче робити — для тих в Києві є окружна дорога, а функції, які виконують там жінки, знаходяться поза сферою цієї книжки».

«Недоречним в офісі є декольте до талії. Якось під час танців одна дама притиснулась до партнера і запитує:

— Чи не занадто глибоким є моє декольте?

Той глянув на неї та й запитує у відповідь:

— А хіба у вас на грудях росте волосся?

— Звичайно ж, ні!

— Е, тоді декольте у вас занадто глибоке».

Кроме того, автор посвятил целый блок выяснению влияния знака зодиака на лидерские качества.

Также в пособии есть подразделы с названиями ​​«Підготовка до вживання алкоголю», «Похмілля» и «Рецепти на ранок Нового року».

читайте также
Комментарии