25 февраля 2019

Дівчата, які відрізають волосся на користь онкохворим дітям

Hair for Share – нова для України благодійна ініціатива, яка дає можливість онкохворим дітям безкоштовно отримати перуку з натурального волосся, адже під час хіміотерапії вони повністю втрачають власне волосся. До Hair for Share можна відправити своє волосся, яке потім майстри зі Львову перетворять на перуки для дітей.

В середньому на виготовлення однієї перуки потрібне волосся 3-4 дівчат або хлопців. Воно має бути не коротшим за 20 см, чистим та доглянутим. Онкохворим дітям можна носити лише перуки з натурального волосся, бо через синтетику в них може початись алергія. Якщо волосся фарбоване (навіть хною), про це треба повідомити організаторів у листі – необхідно вказати бренд та колір фарби.

Ми знайшли дівчат, які віддали своє волосся дітям і спитали про їхні мотиви та реакцію близьких. 

Image Title

Анна Михайленко

Я своє волосся підстригла ще 4 роки тому і зберігала до того часу, як у нас з’явиться подібна ініціатива. Нещодавно дізналась про Hair for Share та відправила свої 42 см, бо то йде на благодійність. Це круто. Коли я навчалась у школі, то була дівчина на рік молодша, яка хворіла на рак і носила косинку. Думаю, що таким дітям важко від того, як вони виглядають та сприймаються оточуючими. На жаль, ту дівчину не врятували.

 

Анастасія Вінславська

Я вже давно думала підстригти волосся саме для онкохворих, але не знайшла надійних людей. Ця ініціатива від волонтерів яких я знаю, – тобто була впевненість, що перуки потраплять саме за призначенням. У мене немає знайомих онкохворих. Я просто вирішила, що моє волосся комусь потрібніше, ніж мені. Знайомі були здивовані, розпитували чому я обрізала таке довге волосся (70 см), але всі, хто чув про причину, однозначно схвалювали мій вибір.

Валентина Машлай

Від раку померла моя мама і старша сестра. Я побачила акцію у Фейсбуці вирішила долучитися. Хоча, можливо, моє волосся не є дуже густим, але відростила більше 35 см. Якщо воно хоч комусь допоможе, буде дуже добре. Мене дуже вразила історія, коли школярка відрізала густу косу, а я такий собі тоненький хвостик пожертвувала.

Поважаю людей, що започатковують такі акції. Хтось кошти збирає, хтось робить перуку. Коли мене стригла перукар, я розповіла їй, що віддаю волосся онкохворим дітям, і вона віддала мені своє волосся яке відрізала раніше – в її родині теж знають, що таке рак. Не жалкую про те, що підстриглася, – всі роблять компліменти. Це щось нове для мене, дуже зручно і стильно. 

Комментарии