08 июля 2018

Онлайн-карта чистоти річок: "Інфоксводоканал" серед головних забруднювачів в Одеській області

Державне агентство водних ресурсів та Агенція журналістики даних презентували інтерактивну карту забрудненості річок в Україні «Чиста вода». Онлайн-карта розбита на шість річкових басейнів: Дунай, Дністер, Вісла, Південний Буг, Дон та Дніпро. На обраному басейні можна ознайомитись з показники якості води на контрольних пунктах, зображених у вигляді квіток з пелюстками. Кожна пелюстка відповідає одному показнику. Натиснувши на пелюстку з’являється графік зміни показника на вказаній даній ділянці річки починаючи з 2014 року. «Підказки» роз’яснюють показники та їх вплив на річку. Наприклад, іони амонію (один із показників) вказують на те, що воду недавно забруднили органічними речовинами. Це призводить до «цвітіння води».

Бірюзовий колір означає, що показник знаходиться в нормі, рожевий — вище норми.

Також на мапі є перелік підприємств-забруднювачів у кожному регіоні. В Одеській області серед найбільших забруднювачів опинилось ТОВ «Філіал» Інфоксводоканал». Підприємство забезпечує водою одеситів, яку бере з річки Дністер.

«Інфоксводоканал» скинув 10,34 млн кубічних метрів забрудненої води.

Загалом у списку забруднювачів річок Одеського регіону перераховані 28 підприємств. Дані моніторингу поверхневих вод публікуються за 16 основними показниками з 445 пунктів забору води на річках усіх основних річкових басейнів України. Онлайн-карта дає змогу оцінити зміни стану води за останні п’ять років і надалі постійно оновлюватиметься.
Комментарии