07 ноября 2018

У музеї сучасного мистецтва пройде виставка про масове насильство в Україні у XX столітті

Основа виставки «(не)означені» — серії картин художника Нікіти Кадана «Національний ландшафт», «Гілка», «Погром» і, окремо, роботи «Трансністрія» та «Селянин».

Роботи Кадана базуються на документальних фотографіях, які демонструють кадри масових злочинів XX ст. на території України, зокрема: Львівський погром 1941 року та етнічні чистки на Волині.

Художник звертається до теми насилля і ставить питання про небезпеки заідеологізування і маніпулювання, витіснення «незручної історії« та наслідки  «конкуренцій пам’ятей».

До виставки залучені історики, філософи, антропологи, літературознавці: автори та авторки з України, США, Польщі, Великобританії, Німеччини, які працюють з архівними матеріалами та беруть участь у сьогоднішніх дискусіях на ці теми.

Спеціальна виставкова програма включатиме лекції, дискусії, авторські тури та покази фільмів.

Виставка триватиме з 9 листопада по 16 грудня у Музеї сучасного мистецтва Одеси.

Нижче перераховані лекції, розмови та кінопоказ, які пройдуть під час виставки. Детальніше інформація про проект.

16 листопада, 18:30, Музей сучасного мистецтва Одеси, вул. Леонтовича (Белінського), 5

Проти форми: композиція, засоби і сексуальне насильство у роботі Бруно Шульца і Нікіти Кадана.

Лекція Джессіки Зиховіч

23 листопада, 18:30, Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М.С. Грушевського вул. Троїцька, 49/51.

Звичайні люди і надзвичайне зло: поведінка місцевого неєврейського населення під час Голокосту в окупованій Україні.

Лекція Андрія Усача.

30 листопада, 19:00, “Термінал-42”, вул. Рішельєвська, 33,

Життя навколо окупації: досвід Одеси.

Розмова Олександра Бабича та Артема Філіпенко. Модераторка Оксана Довгополова.

1 грудня, 16:00, Музей сучасного мистецтва Одеси, вул. Леонтовича (Белінського), 5. “Реенактмент у сучасному мистецтві як метод протидії колективній травмі”. Лекція Олександри Трянової.

7 грудня, 18:30, Impact Hub Odessa, зал Seattle (третій поверх),  вул. Грецька, 1. “І “чуже” свідчення стає “твоїм” спогадом: як через перекладну прозу українська література опановує письмо про травму, 2014-2018. Лекція Ганни Улюри.

8 грудня, 16:00, Музей сучасного мистецтва Одеси, вул. Леонтовича (Белінського), 5. “Картини миру і підписи війни” (реж. Харун Фарокі, Німеччина, 1988). Показ фільму.

14 грудня, 18:30,  Impact Hub Odessa, зал Seattle (третій поверх),  вул. Грецька, 1. “Топографія пам’яті” Мартіна Поллака: чому історію легше збагнути з перспективи окремих досвідів?” Розмова з Олесею Яремчук та  Христиною Назаркевич. Модераторка: Оксана Довгополова.

16 грудня, 17:00, Музей сучасного мистецтва Одеси, вул. Леонтовича (Белінського), 5. “Твори,  які (не) змінюють уявлення про минуле”. Завершальна розмова з Нікітою Каданом та Юрієм Лейдерманом. Модераторка: Оксана Довгополова.

Комментарии