Роботи Кадана базуються на документальних фотографіях, які демонструють кадри масових злочинів XX ст. на території України, зокрема: Львівський погром 1941 року та етнічні чистки на Волині.
Художник звертається до теми насилля і ставить питання про небезпеки заідеологізування і маніпулювання, витіснення «незручної історії« та наслідки «конкуренцій пам’ятей».
До виставки залучені історики, філософи, антропологи, літературознавці: автори та авторки з України, США, Польщі, Великобританії, Німеччини, які працюють з архівними матеріалами та беруть участь у сьогоднішніх дискусіях на ці теми.
Спеціальна виставкова програма включатиме лекції, дискусії, авторські тури та покази фільмів.
Виставка триватиме з 9 листопада по 16 грудня у Музеї сучасного мистецтва Одеси.
Нижче перераховані лекції, розмови та кінопоказ, які пройдуть під час виставки. Детальніше інформація про проект.
16 листопада, 18:30, Музей сучасного мистецтва Одеси, вул. Леонтовича (Белінського), 5
Проти форми: композиція, засоби і сексуальне насильство у роботі Бруно Шульца і Нікіти Кадана.
Лекція Джессіки Зиховіч
23 листопада, 18:30, Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М.С. Грушевського вул. Троїцька, 49/51.
Звичайні люди і надзвичайне зло: поведінка місцевого неєврейського населення під час Голокосту в окупованій Україні.
Лекція Андрія Усача.
30 листопада, 19:00, “Термінал-42”, вул. Рішельєвська, 33,
Життя навколо окупації: досвід Одеси.
Розмова Олександра Бабича та Артема Філіпенко. Модераторка Оксана Довгополова.
1 грудня, 16:00, Музей сучасного мистецтва Одеси, вул. Леонтовича (Белінського), 5. “Реенактмент у сучасному мистецтві як метод протидії колективній травмі”. Лекція Олександри Трянової.
7 грудня, 18:30, Impact Hub Odessa, зал Seattle (третій поверх), вул. Грецька, 1. “І “чуже” свідчення стає “твоїм” спогадом: як через перекладну прозу українська література опановує письмо про травму, 2014-2018. Лекція Ганни Улюри.
8 грудня, 16:00, Музей сучасного мистецтва Одеси, вул. Леонтовича (Белінського), 5. “Картини миру і підписи війни” (реж. Харун Фарокі, Німеччина, 1988). Показ фільму.
14 грудня, 18:30, Impact Hub Odessa, зал Seattle (третій поверх), вул. Грецька, 1. “Топографія пам’яті” Мартіна Поллака: чому історію легше збагнути з перспективи окремих досвідів?” Розмова з Олесею Яремчук та Христиною Назаркевич. Модераторка: Оксана Довгополова.
16 грудня, 17:00, Музей сучасного мистецтва Одеси, вул. Леонтовича (Белінського), 5. “Твори, які (не) змінюють уявлення про минуле”. Завершальна розмова з Нікітою Каданом та Юрієм Лейдерманом. Модераторка: Оксана Довгополова.