Валерій Лавровський
18 октября 2022

Японські вчені створили штучний інтелект для буддійської медитації

Дослідники з Кіотського університету розробили інструмент для медитації AI Buddha, який переносить духовні вказівки зі стародавніх писань на смартфон. У ньому близько тисячі вчень із буддійських текстів, таких як «Сутта-Ніпата» та «Дгаммапада», повідомляє AFP.

Зображення — Behrouz Mehri / AFP.

Зображення — Behrouz Mehri / AFP.

Відомо, що інструмент знаходиться на стадії тестування. AI Buddha показує Будду у доповненій реальності, який сидить, схрестивши ноги, у місці,  куди наведена ваша камера.

«Священні писання буддизму представляють мудрість давніх часів. Наша мета полягає в тому, щоб люди застосували цю стару мудрість до свого життя в цьому сучасному суспільстві та шукали способи стати щасливішими», — заявив Сейдзі Кумагаї, ключовий розробник AI Buddha.

За словами розробників, інструмент може стати кроком до духовності у метавсесвіті — потенційної альтернативи численним храмам Японії, кількість яких, як очікується, зменшиться через депопуляцію. Також він призначений для терапевтичного відволікання від «дедалі більшого стресового реального світу: від COVID-19 до повномасштабної війни в Україні».

читайте также
Комментарии