Олександра Подгорна
07 января 2023

Робот-адвокат вперше захищатиме клієнта на судовому засіданні

У лютому відбудеться судове слухання, яке увійде в історію, оскільки підсудного консультуватиме штучний інтелект. Він має допомогти відповідачу оскаржити штраф за порушення правил дорожнього руху. Про це пише New York Post.

Зображення — Kristen Hazzard.

Зображення — Kristen Hazzard.

Робот-адвокат DoNotPay працюватиме на смартфоні підсудного та слухатиме коментарі суду, після їх аналізу він надасть клієнту інструкції, як побудувати лінію захисту та які аргументи навести.

Компанія-розробник розглядає цей випадок як тестовий, і домовилася з «випробувачем» про виплату штрафу, якщо він все ж таки програє. Взагалі DoNotPay був створений як чат-бот для оскарження штрафів за паркування у Великій Британії, але його компетенцію вирішили розширити.

Директор компанії Джошуа Браудер пояснив, що він хоче повністю замінити певних юристів та заощадити гроші клієнтів.

«Все одно залишаться хороші юристи, які, можливо, сперечатимуться в Європейському суді з прав людини, але безліч адвокатів беруть величезні гроші просто за переписування документів. Вони обов’язково будуть замінені. Мета нашої компанії — зробити недоступні юридичні послуги безкоштовними для споживачів», — пояснив він.

читайте также
Комментарии