Олександра Подгорна
07 января 2023

У Ґлазґо планують дозволити створювати графіті на спеціально відведених стінах

Міська рада Ґлазґо почала обговорення дозволу створювати графіті на спеціально відведених для цього стінах, розповіли у The Guardian. Але «дискримінаційні або образливі» зображення від вуличних художників будуть видалятись.

Фото — Findingtheuniverse.

Фото — Findingtheuniverse.

Ідея «легальних стін» для графіті по всьому місту належить Лані Рейд-МакКоннелл, радниці Шотландської партії зелених. Згідно з її пропозицією, зміст стритарту все ж слід контролювати й позбуватися некоректних зображень.

За словами членів міської ради, подібне рішення сприятиме розвитку мистецького напряму у Ґлазґо. Проєкт вже знаходиться на стадії розробки — наразі адміністрація міста шукає відповідну правову базу та аналізує наявні вільні локації, які можна використати для ініціативи.

«Якщо відвести спеціальні місця для графіті, це допоможе подолати стигматизацію вуличного мистецтва та знизити витрати на прибирання графіті», — вважають автори проєкту. Крім того, у молоді з’явиться більше такого необхідного їй простору для творчості та самовираження.

Власник арт-простору SWG3 Гері Маккей зазначив: «Ґлазґо, як і Манчестер чи Брістоль, — це міста робітничого класу із сильною етикою в мистецтві». Він додав, що багатьом молодим митцям важко отримати гарну професійну освіту, тому вони «ризикують порушити закон, залишаючи свої роботи біля доріг, на вагонах чи на автобусних зупинках».

читайте также
Комментарии