Валерій Лавровський
08 июля 2022

Вчені вперше клонували мишей із заморожених клітин шкіри

Японські дослідники з Університету Яманасі змогли клонувати мишей із заморожених клітин шкіри хвоста, які зберігали протягом дев’яти місяців. Про це повідомляє The Guardian. Дослідження опубліковано в журналі  Nature Communications.

Фото — University of Yamanashi.

Фото — University of Yamanashi.

Зазвичай подібний процес вбиває клітини, але вчені виявили, що вони все ще можуть клонувати ембріони на ранній стадії, вставляючи мертві клітини в яйцеклітини миші, в яких було видалено власні ядра.

Це призвело до виникнення ембріонів, які виношували сурогатні миші. В результаті вдалося клонувати 74 миші. Щоб перевірити, чи мали клони здорову фертильність, дев’ять самок і три самці були схрещені зі звичайними мишами. Усі самки мали посліди.

Незважаючи на досягнення, сублімаційна сушка пошкодила ДНК у клітинах шкіри — відсоток успіху для створення здорових самок і самців мишей становив лише 0,2-5,4%. У деяких клітинах Y-хромосома була втрачена, що призвело до того, що самки мишей народилися з клітин, отриманих від самців тварин.

Вчені вважають, що попри це у майбутньому технологію можна використовувати для видів, які знаходяться під загрозою зникнення.

читайте также
Комментарии