22 февраля 2023

Вчені створили пристрій, який знає, коли людині треба помовчати

Американські вчені з Інституту біоелектроніки імені Кверрі Сімпсона створили пристрій, який виявляє, коли людині треба помовчати. Це допоможе уникнути голосової втоми, повідомляє Inceptive Mind.

Фото — Northwestern University.

Фото — Northwestern University.

Пристрій кріпиться до шкіри над грудиною користувача, щоб відстежувати вібрації, пов’язані з розмовою та співом. Отримані дані передаються через Bluetooth на смартфон через спеціальний додаток, а штучний інтелект обробляє їх. Це допомагає співакам чи ораторам відстежувати голосову активність у режимі реального часу.

Користувач може встановити свої персональні голосові «пороги». Коли він/вона наближатиметься до цього показника, смартфон чи смартгодинник повідомлятиме вібрацією, що треба дати звʼязкам відпочити. Розробники стверджують, що алгоритми відрізняють спів від розмови з точністю понад 95%.

Дослідники кажуть, що у майбутньому пристрій допоможе не тільки професійним співакам, а й викладачам, політикам, працівникам кол-центрів, тренерам та всім, хто активно використовує голосові звʼязки під час роботи.

Дослідження опубліковано у журналі PNAS.

читайте также
Комментарии