Валерій Лавровський
29 августа 2022

Гібралтар повернув собі статус міста через 180 років

Британська заморська територія Гібралтар повернула собі статус міста вперше з 1842 року. Влада подала заявку на цей статус на початку цього року в межах ювілею королеви Єлизавети, повідомляє BBC.

Фото — Getty Images.

Фото — Getty Images.

Загалом на честь ювілею заявки для отримання статусу міста подали 39 населених пунктів, вісім із них отримали його. Сім розташовані на території Великої Британії, восьмий — на Фолклендських островах.

Гібралтар є британською заморською територією з 1713 року, коли його передали Великій Британії згідно з мирним договором, підписаним після війни за іспанську спадщину. У 1842 році він вже отримував статус міста від королеви Вікторії, але потім цей титул зник.

Статус міста часто асоціюється з наявністю собору, університету чи великої кількості населення, проте немає чітких правил надання цього статусу. Його надає королева за порадою міністрів. Набуття цього статусу може сприяти розвитку спільнот через появу на картах країни і є причиною гордості для мешканців.

Гібралтар став п’ятою визнаною територією за межами Великої Британії. У цьому списку також є Гамільтон на Бермудських островах, Джеймстаун на острові Святої Єлени, Дуглас на острові Мен та Стенлі на Фолклендських островах.

читайте также
Комментарии