Елеонора Чорноморченко
20 октября 2022

Науковці знайшли новий спосіб для вирощування «грибів-зомбі». Їх годуватимуть комахами

Команда вчених з Кореї та Єгипту знайшла новий спосіб для вирощування в лабораторії грибів роду кордицепс — тепер замість рису їх годуватимуть комахами. Потенційно це може допомогти відкрити нові ліки для боротьби з вірусами та раком. Своє дослідження команда опублікувала в журналі Frontiers in Microbiology.

Фото — Dalong Biotechnology.

Фото — Dalong Biotechnology.

Гриби роду кордицепс називають «зомбі», адже вони здатні заражати певних комах та буквально захоплювати їхні тіла. Водночас ці гриби ще й дуже цінні, адже містять у собі хімічну сполуку кордицепін. Попередні дослідження показують, що ця речовина має противірусні та протиракові властивості, тому може використовуватися у виробництві ліків. Однак через їхню рідкість у дикій природі та труднощі з культивуванням науковці мають складнощі із масштабним тестуванням та виробництвом.

Раніше команда науковців вирощувала кордицепси в лабораторії за допомогою рису. Зараз же вчені замінили його на субстрат, виготовлений з комах, та помітили, що це підвищило рівень кордицепіну, який містили у собі гриби.

Їжею грибів-зомбі стали шість різних висушених комах, які зараз продають як їжу в Кореї: цвіркуни, лялечки шовкопряда, борошняні хрущаки, коники, личинки біло-крапчастої щитівки та японські жуки-носороги.

«Гриб-зомбі» захоплює мураху. Фото — Mushroom Observer.

«Гриб-зомбі» захоплює мураху. Фото — Mushroom Observer.

Найкращі результати були у харчуванні японським жуком-носорогом — після такого «обіду» гриби виробляли приблизно в 100 разів більше кордицепіну, аніж після рису. Найменші результати були після харчування лялечкою шовкопряда — тоді гриби виробляли лише приблизно втричі більше кордицепіну, ніж рис.

Науковці повідомили, що метод культивування кордицепсів, який вони запропонували, дасть змогу виробляти кордицепін більш ефективно та економно.

читайте также
Комментарии