Саша Лоскутов
09 декабря 2022

Бактерії кишечника можуть впливати на депресію. Дослідження

Нідерландські вчені виявили групу кишечних бактерій, які, ймовірно, впливають на розвиток та перебіг депресії у дорослих людей. Результати двох досліджень опубліковано в журналі Nature Communications.

Зображення — Twitter.

Зображення — Twitter.

У першому дослідженні брали участь майже 1054 нідерландці, які не вживали антидепресантів. Вони пройшли тести на депресію та здали зразки фекалій на аналіз бактеріального складу. Друге дослідження вивчало взаємозвʼязок між ментальним розладом та мікробіотою у 1539 нідерландців різного етнічного походження: ганського, марокканського, суринамського чи турецького.

Деякі бактерії допомагають синтезувати певні хімічні речовини, які впливають на мозок: бутират, глутамат, серотонін та ГАМК, пише Medical Xpress. Загалом дослідники виявили 13 груп бактерій, які корелювали з показниками депресії учасників. Це Eggerthella, Subdoligranulum, Coprococcus, Sellimonas, Lachnoclostridium, Hungatella, Ruminococcaceae (UCG002, UCG003 і UCG005), Lachnospiraceae UCG001, Eubacterium ventriosum і Ruminococcusgauvreauiiroup Ruminococcaceae

У більшості випадків кількість кишкових мікробів була знижена у людей з депресією. Але деякі бактеріальні групи, такі як Sellimonas і Eggerthella, були присутні в більшій кількості, коли люди були в депресії.

Однак експерти підкреслюють, що результати досліджень не доводять, що мікробіота кишечника викликає або захищає від депресії. Наприклад, ментальні розлади можуть змусити людей погано харчуватися, а дієта є основним фактором формування кишкових бактерій людини. Отже, це може бути одним з пояснень результатів. Тобто ще занадто рано рекомендувати пробіотики для лікування депресії.

Мікробіом кишечника складається з трильйонів бактерій та інших мікроорганізмів, які живуть у травній системі. Вважається, що ці мікроби роблять набагато більше, ніж допомагають травленню. Дослідження показують, що вони беруть участь у багатьох процесах: від захисту імунної системи до виробництва вітамінів, протизапальних сполук і навіть хімічних речовин, які впливають на мозок.

читайте также
Комментарии