Елеонора Чорноморченко
24 июня 2022

Вчені виявили, від чого найчастіше помирають хом’яки. У першій п’ятірці причин бійки та діарея

Науковці Королівського ветеринарного коледжу провели найбільше дослідження серед хом’яків та з’ясували 20 найпоширеніших захворювань, внаслідок яких ці улюбленці помирають. Серед них була діарея, укуси інших хом’яків та врослі нігті. Про це вчені розповіли на сайті коледжу.

Фото — Freepik.

Фото — Freepik.

Головною метою дослідження було зрозуміти, як довго можуть прожити домашні хом’яки та на які умови слід звернути увагу власникам для подовження їхнього життя. Виявилося, що найчастішою причиною смерті став розлад, який називають «мокрий хвіст» — це бактеріальна інфекція, яка часто пов’язана зі стресом, незадовільними умовами життя або лікуванням хом’ячків.

На другому місці була смерть від укусів після жорстоких територіальних бійок з іншими хом’яками. До п’ятірки також увійшла смерть через врослі нігті, розростання передніх зубів та інші травматичні ушкодження. Ну а середня тривалість життя цих улюбленців становила усього лише 21 місяць, тобто майже 2 роки.

До випадкової вибірки вчених потрапили майже 4000 хом’яків, більшість із них були сирійськими або золотистими (73,5%), трохи менше джунгарських або зимових білих карликів (13,8%) та роборовських (6,4%).

Комментарии