Елеонора Чорноморченко
01 сентября 2022

Горбаті кити передають свою культуру одне одному через океани. Дослідження

Науковці з’ясували, що кити передають одне одному пісні та поширюють їх серед популяцій від Австралії до Еквадору. За декілька років пісня з однієї популяції може подолати кілька тисяч кілометрів та стати популярною у зовсім іншому місці. Своє дослідження вчені опублікували в журналі Royal Society Open Science.

Фото — Wikipedia.

Фото — Wikipedia.

Культурна передача поведінки є важливою серед багатьох спільнот тварин. Так, більшість самців горбатих китів (Megaptera novaeangliae) у своїх популяціях співають один і той же тип пісні, який розвивається досить повільно. Зміни цієї пісні можуть відбуватися двома шляхами: через прогресивну культурну еволюцію та культурну «революцію». В першому випадку самці прикрашають свою власну пісню, а в другому — пісні в популяції заміняються тими, що привнесло сусіднє населення.

Науковці з’ясували, що в південній частині Тихого океану такі пісенні «революції» призвели до швидкої та повної заміни одного типу пісень іншим, привнесеним від сусіднього населення. Тобто кити в Австралії передавали свої пісні іншим китам у Французькій Полінезії, які, своєю чергою, передали пісні китам в Еквадорі.

Ще раніше дослідники виявили складну мовну структуру в цих піснях. Короткі звуки, які вчені називають одиницями, кити поєднують у фрази. Потім вони об’єднують фрази в теми. І кожна пісня складається з кількох тем. Коли кити чують від інших кардинально іншу пісню, то можуть запозичити деякі теми або повністю вкрасти всю пісню.

Тепер, щоб повністю зрозуміти умови поширення пісень горбатих китів, дослідникам потрібно буде з’ясувати, чому вони взагалі співають. Багато дослідників підозрюють, що пісні горбатого схожі на пісні птахів, які таким чином залучають партнерів.

читайте также
Комментарии