Елеонора Чорноморченко
19 августа 2022

Стародавня акула-мегалодон могла з’їсти косатку за кілька укусів. Дослідження

Команда науковців з усього світу провела дослідження викопних решток вимерлої гігантської акули-мегалодона. Вони створили 3D-модель тварини та підрахували, що вона могла з’їсти косатку за п’ять укусів. Про це повідомляє The Guardian.

Фото — AP.

Фото — AP.

Також вчені з’ясували, що акула виду мегалодон була довшою за автобус та могла досягати довжини в 16 метрів. Це приблизно у два-три рази більше сучасної білої акули. Ще з’ясувалося, що акула мала велетенську щелепу, яка розкривалася майже на 2 метри в ширину. Це дозволяло тварині харчуватися іншими великими істотами. А після того, як вона наповнювала величезний шлунок, могла бродити океанами протягом кількох місяців.

Окрім того, акула була сильним плавцем із середньою швидкістю крейсера та могла легко мігрувати через кілька океанів. Також дослідники підрахували, що акула важила приблизно 70 тонн — це як 10 слонів. Жила вона від 23 мільйонів до 2,6 мільйона років тому.

Для дослідження використовували різні останки представників виду — рідкісну колекцію хребців та зуби мегалодона, кожен з яких був розміром з людський кулак. Цифрове моделювання та порівняння з сучасною великою білою акулою допомогло відтворити весь зовнішній вигляд мегалодона.

Роботу опублікували в журналі Science Advances.

читайте также
Комментарии