Елеонора Чорноморченко
15 июля 2022

Пінгвіни адаптують свій голос, щоб звучати схоже на друзів та партнерів. Дослідження

Науковці з Туринського університету виявили, що африканські пінгвіни з часом змінюють свій крик, щоб звучати схоже на партнерів та друзів по колонії. Таким чином вони демонструють форму навчання голосу, відому лише у кількох видів тварин та людей. Про це повідомляє New Scientist.

Фото — Unsplash.

Фото — Unsplash.

Італійські науковці проводили дослідження африканських пінгвінів із трьох різних колоній протягом трьох років та вивчали моделі їхньої поведінки. Окремо вони аналізували крики, які видають пінгвіни, коли вони ізольовані, а також коли перебувають разом із партнерами або мешкають в одній колонії. В результаті з’ясувалося, що у тих  пінгвінів, які частіше чули крики одне одного, із часом вони стали схожими.

Така здатність змінювати звукові сигнали, адаптуючись під довкілля, — це вокальна акомодація. Вона є частиною вокального навчання — складного набору навичок зі створення нових звуків завдяки навчанню або імітації. Така адаптація полегшує пінгвінам пошук партнерів і друзів у колонії.

«У людей це працює схоже. Уявіть, що ви перебуваєте в пабі зі своїми друзями, проте довкола стоїть значний шум. Для того, щоб спілкування було ефективнішим, ви можете підлаштовуватися та спробувати говорити по-іншому, щоб вас було зрозуміло», — розповідає співавтор дослідження Луїджі Бачіадонна.

Науковці також розповіли, що їхня робота свідчить про те, що голосова акомодація може бути спільною для багатьох видів тварин, проте докази цього потребують подальших досліджень.

читайте также
Комментарии