Валерій Лавровський
30 августа 2022

Імплантати від переїдання вперше протестували на людях і ось результат

Дослідники з Пенсільванського університету вперше випробували імплантат, який вловлює сигнали мозку, пов’язані з переїданням, повідомляє Penn Medicine. Учасниці експерименту втратили понад пʼяти кілограмів. Дослідження опубліковано в журналі Nature.

Зображення — Jessica Lockett / Getty Images.

Зображення — Jessica Lockett / Getty Images.

Вчені спостерігали за двома пацієнтками з важкою формою ожиріння протягом шести місяців. Чіп, імплантовий у мозок, відстежував активність у ділянці під назвою прилегле ядро. Кожен раз, коли учасниці експерименту хотіли їсти, імплантат вловлював ці сигнали у мозку та автоматично «відмовляв» бажанню переїдати.

Протягом експерименту пацієнтки повідомляли про різке зниження частоти епізодів переїдання та почуття втрати контролю за ним. Крім того, одна з учасниць взагалі більш не відповідає критеріям розладу переїдання. Значних побічних ефектів від пристрою не виявлено.

Але імплантат потребує оновлень, перш ніж його можна буде використовувати на більшій кількості людей. Наразі пристрій надто активний, посилаючи стимуляції в мозок пацієнтів сотні разів на день поза фактичними споживаннями їжі.

У майбутньому для вдосконалення цієї технології буде залучено більше учасників. Також автори зазначають, що той самий підхід можна застосувати до інших розладів, пов’язаних із втратою самоконтролю.

читайте также
Комментарии