Валерій Лавровський
14 декабря 2022

В Японії дозволили дитині залишатися з мамою після розлучення

Японський парламент ухвалив зміни до Цивільного кодексу, згідно з якими дитина, народжена протягом 300 днів після розлучення пари, залишається з матірʼю та належить до її нового подружжя. Раніше дитина, народжена у цей період, залишалася з колишнім чоловіком, повідомляє Kyodo News.

Фото — Franck Robichon / EPA.

Фото — Franck Robichon / EPA.

Законодавчі зміни були прийняті після багатьох років обговорень суперечливого Закону про батьківство XIX століття. Згідно з документом, дитина, народжена протягом 300 днів після розлучення матері, належить її колишньому чоловікові, незалежно від його біологічних зв’язків з матір’ю.

Відповідно до правок, тепер діти можуть бути юридично визнані нащадками нового чоловіка матері, якщо вона перебуває у другому шлюбі до моменту народження дитини. Однак правило 300 днів все одно діятиме, якщо жінка не вийшла заміж повторно до моменту пологів.

За даними Vice, оновлення Цивільного кодексу спрямовані на зменшення кількості незареєстрованих дітей у Японії. З моменту введення закону в 1896 році багато розлучених жінок, особливо тих, хто став жертвою домашнього насильства, не реєстрували своїх дітей, щоб уникнути визнання колишніх чоловіків законними батьками. Оновлений документ набуде чинності протягом 18 місяців з моменту публікації.

Незареєстровані діти часто мають труднощі з доступом до медичної допомоги та освіти або отриманням паспорта. Згідно із серпневим опитуванням Міністерства юстиції, 71% з приблизно 800 опитаних сказали, що вони не були зареєстровані як діти через закон про батьківство.

Окрім того, парламент скасував закон, що забороняє вагітним жінкам повторно виходити заміж протягом 100 днів після розлучення. У 2015 році цей термін скоротили з шести місяців.

Ми писали, що у Токіо почали видавати сертифікати про партнерство одностатевих пар. Це вперше дає можливість ЛГБТ-парам отримувати деякі державні послуги.

читайте также
Комментарии