Елеонора Чорноморченко
20 сентября 2022

У Китаї вперше клонували арктичного вовка

Пекінська генна компанія Sinogene Biotechnology заявляє про перше у світі успішне клонування дикого арктичного вовка. Тварина народилась в лабораторії та отримала ім’я Майя. Про це повідомляє Global Times.

Фото — Sinogene Biotechnology Co.

Фото — Sinogene Biotechnology Co.

Вовчиця Майя з’явилася на світ 10 червня. Її донорська клітина походить зі зразка шкіри дикої самки арктичного вовка, яку завезли з Канади до океанаріума Harbin Polarland. Вона померла від старості у 2021 році, її також звали Майя. Ооцит клонованої вовчиці походить від собаки, а сурогатною мамою Майї стала собака породи бігль.

Клонування здійснили завдяки конструюванню 137 нових ембріонів з енуклеованих ооцитів і соматичних клітин. Після цього 85 ембріонів перенесли в матки семи біглів, один з яких успішно розвинувся та народився здоровою вовчицею.

Науковці обрали собаку як сурогатну маму Майї, тому що собаки мають спільне генетичне походження з давніми вовками, тож була імовірність, що клонування пройде успішно.

Хе Чженмін, один із вчених, що брали участь в процедурі, розповів, що клонована тварина все ще зможе розмножуватися, якщо матиме непошкоджені запліднені яйцеклітини. Також він повідомив, що команді вдалося успішно клонувати ще одного арктичного вовка, про якого вони розкажуть згодом.

 

Також науковці розповіли, що клонування — це важливий шлях до збереження рідкісних і зникаючих видів тварин. Технологія процедури може копіювати всю генетичну інформацію для селекційного розведення та урізноманітнює популяцію тварин, що знаходяться під загрозою зникнення.

читайте также
Комментарии