Елеонора Чорноморченко
04 августа 2022

Вчені створили перші у світі «синтетичні ембріони»

Вчені з ізраїльського Інституту Вейцмана виявили, що стовбурові клітини мишей здатні утворювати ранні ембріоноподібні структури, які мають кишковий тракт, зачатки мозку та серце, що б’ється. Це відкриття може допомогти у майбутньому користуватися альтернативними шляхами для отримання клітин і тканин для трансплантації та зменшить кількість експериментів на тваринах. Про це повідомляє The Guardian.

Фото — Weizmann Institute.

Фото — Weizmann Institute.

Задля створення живих ембріоноподібних структур, або ж «синтетичних ембріонів», які отримали науковці, не потрібно запліднювати яйцеклітини. Виявилося, що стовбурові клітини мишей можна змусити самостійно збиратися в маленькі групи, які вирощують окремі тканини й органи. Так само, як і звичайний ембріон, вони були оточені плацентою та жовтковим мішком. Щоправда, поки ці ембріони не мали потенціалу для розвитку живих тварин.

Робота науковців допоможе найближчим часом краще зрозуміти, як формуються органи та тканини під час розвитку природних ембріонів. Також це буде корисним для дослідження захворювань. Наприклад, клітини шкіри пацієнта з лейкемією потенційно можуть трансформувати в стовбурові клітини кісткового мозку для подальшого лікування.

Минулого року команда цих науковців також зуміла побудувати механічну матку, за допомогою якої природні ембріони мишей змогли рости поза маткою протягом кількох днів.

читайте также
Комментарии