Валерій Лавровський
01 февраля 2023

У Києві блогери накачували дівчат наркотиками та публікували їхні оголені відео у соцмережі. Що відомо (оновлено)

Ввечері 31 січня у мережі зʼявилась інформація про івано-франківського блогера Андрія Ярину, який у Києві знайомився з дівчатами, влаштовував вечірки та знімав на відео, як із друзями знущається з дівчат. ​​У більшості випадків постраждалі були пʼяні або без свідомості. Розповідаємо про цю історію та що наразі відбувається.

З чого все почалось

Як повідомила журналістка Ярослава Кравченко, хлопці знайомилися з дівчатами та влаштовували вечірки з алкоголем і наркотиками. У прямому ефірі вони домагалися і знущалися з дівчат та пізніше публікували це у Telegram-каналі та інших соцмережах.

Активістка уточнила, що дівчат «накачували» ксанаксом, це одна з форм бензодіазепінів, які надають допомогу при тривожності та безсонні. При змішуванні препарату з алкоголем людина втрачає свідомість.

«Хлопці заробили свої гроші на схемі з Binance, відомій як “Крутити Binance”, зараз займаються рефаундом. Це схема, де вони замовляють дорогий товар на Amazon та просто не оплачують його, цим самим порушують закон і заробляють великі суми грошей», — пояснила Кравченко.

Пост викликав жваве обговорення у мережі, однак думки коментаторів розділилися: від захисту дівчат та порад звернутися до поліції до віктімблеймінгу — звинувачень самих постраждалих, які нібито «самі знали, куди йшли», або «самі винні».

Що каже Андрій Ярина

Сам Андрій Ярина у своїх соцмережах називав дівчат «одноразками, з якими не виникає бажання статевих контактів». Наразі фігурант закрив усі профілі у своїх соцмережах.

У коментарі «Буквам» звинувачений розповів, що відео з дівчатами знімав на прохання підписників і що з їхньою допомогою волонтерить. Хлопець нібито не напував дівчат, не підсипав їм наркотики та не тримав їх у квартирі.

Після розголосу цієї історії він опублікував відео, де дівчина у стані алкогольного спʼяніння блює та говорить, що «не знає міри», а сам автор нібито піклується про неї. Також Ярина повідомив, що в жодної дівчини не було претензій до хлопців.

Що відбувається зараз

Фото — пресслужба Національної поліції України.

Фото — пресслужба Національної поліції України.

1 лютого Нацполіція прийшла з обшуками до організаторів вечірок. Відомо, що розпочато кримінальне провадження. Поліціянти вже встановили фігурантів та місця їхнього перебування. Також обшуки проводять за адресами їхнього проживання та в орендованих квартирах. Детальнішу інформацію опублікують пізніше.

Постраждалі дівчата публічні коментарі не надавали. Наразі активісти намагаються встановити їхню особу.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Головного управління Національної поліції та Офісу Генерального прокурора та закликає до невідкладного та ефективного розслідування вчинених правопорушень і притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

«Водночас викликає занепокоєння той факт, що вказаний контент користується попитом та схваленням в нашому суспільстві — дехто висловлює думку, що винуватими у цій ситуації є самі постраждалі. Звертаю увагу! Винуватим у такому злочині є виключно кривдник. Постраждала особа не може бути винуватою і не повинна почувати себе такою», – зазначив Дмитро Лубінець.

читайте также
Комментарии