Олександра Подгорна
19 января 2023

Манекени в масках, пакетах та хіджабах. Як талібан трансформував вітрини Афганістану

Із початку свого правління таліби заявляли, що жіночі манекени мають бути прибрані або обезголовлені. Після того, як власники магазинів почали скаржитися і протестувати, екстремістська влада погодилася на компроміс. Наразі манекени у капюшонах, пакетах, хіджабах, нікабах та з фольгою на обличчях стали символом правління талібів в Афганістані. AP продемонстрували це у фоторепортажі.

Таліби дотримуються суворої інтерпретації ісламського закону, що забороняє статуї в людській подобі та зображення людей, оскільки це прирівнює їх до ідолів. З моменту захоплення влади у 2021 році в Афганістані ісламістське угруповання також розгорнуло репресивну кампанію, щоб повністю прибрати жінок із суспільного життя. 

Міністерство з пропаганди чеснот та запобігання пороку (так, це офіційна назва) ухвалило рішення, згідно з яким всі власники крамниць мають прибрати манекени з вітрин або обезголовити їх.

Бізнесу було необхідно віднайти баланс між підкоренням талібам і залученням клієнтів. Отже весільні салони та звичайні крамниці одягу почали винахідливо майструвати маски для манекенів, хіджаби та нікаби, а хтось просто загортав обличчя манекенів у тканину чи пакети.

Один із власників бізнесу Азіз розповів, що агенти Міністерства регулярно перевіряють магазини і торгові центри, щоб переконатися, чи манекени обезголовлені або покриті. Він відкидає пояснення талібів: «у всіх мусульманських країнах манекени використовуються для демонстрації одягу».

читайте также
Комментарии