Фото — University of Melbourne.
Тасманійський тигр — це прізвисько виду сумчастих вовків або тилаців. Таку назву отримали за смуги вздовж спини, але насправді це була сумчаста тварина, вид австралійських ссавців, які вирощують дитинчат у сумці.
Популяція тасманійських тигрів скоротилася, коли люди прибули в Австралію десятки тисяч років тому, а потім знову, коли з’явилися дінго — вид диких собак.
Згодом сумчасті тварини вільно блукали лише на острові Тасманія, і на них зрештою полювали до вимирання.
Останній тасманійський тигр у неволі помер у зоопарку Хобарта в 1936 році.
Якщо вченим вдасться відродити тварину, це стане великою подією, але багато експертів сумніваються в науковості, що стоїть за цією ідеєю.
«Припинення вимирання — це казкова наука», — заявляє доцент Джеремі Остін з Австралійського центру стародавньої ДНК, додавши, що проєкт «більше спрямований на увагу медіа до вчених, а не на серйозну науку».
Ідея відродити тасманійського тигра існує вже більше 20 років. У 1999 році Австралійський музей почав реалізацію проєкта клонування тварини, і з того часу періодично робилися різні спроби витягти або відновити життєздатну ДНК із зразків.
Минулого року американська фірма потрапила в заголовки газет зі своїми планами використати подібну технологію редагування генів, щоб повернути до життя шерстистого мамонта – технологічний подвиг, який ще належить здійснити.