Валерій Лавровський
09 июля 2022

Мікропластик виявили у м’ясі, молоці та крові сільськогосподарських тварин

Дослідники з Амстердамського вільного університету виявили забруднення мікропластиком у яловичині та свинині, а також у крові корів і свиней на фермах. Частинки матеріалу були у м’ясних і молочних продуктах, а також у кожному зразку крові під час пілотного дослідження, повідомляє The Guardian.

Фото — Unsplash.

Фото — Unsplash.

Вчені перевірили 12 зразків крові корів і свиней — в усіх був мікропластик, зокрема частинки поліетилену і полістиролу. 18 із 25 зразків молока з картонних коробок, молочних резервуарів на фермах і ручного доїння також містили мікропластик. Окрім того, його знайшли у гранульованому кормі для тварин, який був у пластиковій упаковці.

При тому вплив матеріалу на здоров’я людини чи сільськогосподарських тварин поки що невідомий, але дослідники стурбовані: мікропластик завдає шкоди клітинам людини в лабораторії. Відомо, що він шкодить деяким диким тваринам.

За словами вчених, пілотне дослідження проведено з метою оцінки наявності мікропластику у тваринах та продуктах — це має послужити поштовхом для подальшого вивчення будь-яких ризиків, які можуть бути з цим пов’язані.

читайте также
Комментарии