Елеонора Чорноморченко
28 июня 2022

Віруси довше виживають у воді завдяки подорожам на мікропластику. Дослідження

Науковці зі Стерлінгського університету виявили, що деякі кишкові віруси можуть залишатися живими у прісній воді протягом трьох днів. Вони прикріпляються до мікропластику та подорожують по водостоках «автостопом». Про це повідомляє The Guardian.

 

Фото — Earth

Фото — Earth

Це зокрема стосується ротавірусу та інших кишкових вірусів, які викликають діарею та розлади шлунка. Вони можуть виживати декілька днів у воді, прикріплюючись до пластику розміром менш ніж 5 мм. Оскільки очисні системи не здатні відфільтрувати такий мікропластик, то за цей період вірус може дістатися до громадського пляжу і його проковтнуть плавці.

Також дослідники виявили, що віруси, в яких є ліпідна оболонка, наприклад віруси грипу, швидко гинуть у воді. Тоді як ті, що не мають цієї оболонки, успішно прикріплюються до мікропластику і виживають.

«Вплив мікропластику на здоров’я людини залишається незначним, проте якщо його шматочки будуть колонізовані людськими патогенами, то це цілком може стати значним ризиком для здоров’я», — сказав один із дослідників Річард Квіліам.

читайте также
Комментарии