Валерій Лавровський
23 мая 2022

Бельгія першою запровадила карантин для хворих на мавпячу віспу

Бельгія стала першою країною, яка запровадила обов’язковий 21-денний карантин для хворих на мавпячу віспу. Наразі в країні відомо про чотири випадки захворювання за останній тиждень, повідомляє Politico.

Зображення — Tribune Content Agency.

Зображення — Tribune Content Agency.

Захворюваним не потрібно самоізолюватися, але слід бути пильними, особливо якщо вони контактують з уразливими до інфікування людьми. Бельгійський інститут тропічної медицини заявив, що ризик більшого спалаху в країні низький.

Що таке мавпяча віспа, де зафіксована

21 травня ВООЗ повідомила про 92 підтверджених випадки мавпячої віспи в 12 різних країнах світу, ще 28 підозрюваних випадків досліджуються. Випадки віспи мавп підтверджені в Австралії, Бельгії, Канаді, Франції, Німеччині, Італії, Нідерландах, Португалії, Іспанії, Швеції, Великій Британії та США.

Мавпяча віспа — вірус, за симптоматикою дуже схожий на звичайну віспу. В інфікованих розвивається лихоманка, а також характерні висипання та пухирі. Хоча симптоми зникають через кілька тижнів, вірус може викликати важкі захворювання та летальний кінець від 1 до 15% випадків, більшість з них припадає на дітей.

Головний медичний радник Агентства охорони здоров’я Великобританії Сьюзан Хопкінс повідомила, що медики «щодня виявляють більше випадків» мавпячої віспи.

Ми писали, що 6 травня перший випадок хвороби зареєстрували у Великій Британії, згодом кількість захворілих зросла до дев’яти. 18 травня в Португалії зафіксували 40 епізодів захворювання на віспу мавп. Того ж дня в Іспанії повідомили про 23 підозри на захворювання. Двох інфікованих зафіксували і у Бельгії.

читайте также
Комментарии