Олександра Подгорна
06 ноября 2022

Окупанти пограбували Херсонський художній музей, називаючи це «евакуацією»

Росіяни разом з колаборантами розграбували Херсонський художній музей — звідти винесли експонати та оргтехніку, замотавши твори мистецтва у ганчір’я. Фури із майном супроводжувала озброєна охорона. Про це повідомили на сторінці музею в Facebook.

Фото — сторінка Херсонського художнього музею у Facebook.

Фото — сторінка Херсонського художнього музею у Facebook.

Вивезення усіх цінних речей із музею тривало з 31 жовтня до 3 листопада.

«Це по-їхньому називається “евакуація”, по-нашому — мародерство під гаслами “збереження культурних цінностей”. Окупантська влада завезла в музей три-чотири десятки людей, які виносили твори мистецтва й оргтехніку. Про делікатне ставлення до раритетів навіть не йдеться, картини не запаковували спеціальним чином для перевезення, а замотували в якесь ганчір’я», — зазначено у дописі на сторінці музею.

Три фури та шкільний автобус були завантажені 1 листопада, 2 листопада росіяни відправили ще 2 фури майна, а 3 листопада забирали залишки автобусом вже без супроводу озброєної охорони.

Як стверджує керівництво музею, «евакуацією» організувала колаборантка Наталя Десятова, що незаконно призначена директоркою закладу.

«Сподіваємось у найближчий час дізнатися, що саме було вивезено за чотири дні, але в тому, що найцінніше (твори XVII-XIX сторіч) забрали у першу чергу, сумнівів немає. Вантаж був спрямований до Криму, але не факт, що це останній пункт призначення», — вважає чинна директорка музею Аліна Доценко. За її думкою, в Криму колекцію Херсонського художнього музею «приймають» його колишні працівники, що поїхали на початку вийни.

читайте также
Комментарии