Поліна Литвиненко
28 мая 2022

У Нью-Йорку самотнім літнім людям роздадуть роботів-компаньйонів

Штат Нью-Йорк роздасть роботів-компаньйонів по домівках понад 800 літніх людей. Ці роботи не зможуть допомогти з фізичними завданнями, однак функціонують як більш активні версії цифрових помічників Siri або Alexa. Вони залучають користувачів до невеликих розмов, допомагають зв’язуватися з коханими або близькими та відстежують здоров’я і прийом ліків, пише The Verge.

Фото — The Verge.

Фото — The Verge.

Проєкт був створений Управлінням штату Нью-Йорк з питань старіння (NYSOFA) і має на меті допомогти вирішити зростаючу проблему соціальної ізоляції серед літніх людей. За оцінками експертів, близько 14 мільйонів американців старше 65 років зараз живуть самотньо. За прогнозами ця цифра зростатиме протягом наступного десятиліття. Дослідження показали, що тривала самотність так само шкідлива для здоров’я людини, як і куріння.

Фото — The Verge.

Фото — The Verge.

Роботи від ізраїльської фірми Intuition Robotics мають назву ElliQ. За словами Директора NYSOFA Грега Олсена, вони можуть допомогти вирішити проблему самотності літніх людей і забезпечити ім товариство.

ElliQ складається з двох частин, прикріплених до однієї основи. Перша частина — «обличчя» з мікрофоном і динаміками, яке світиться і повертається до людей, з якими розмовляє. Друга — планшет із сенсорним екраном, який використовується для відображення зображень, додаткової інформації та проведення відеодзвінків. Пристрій навмисно спроектовано так, щоб виглядати більш роботизованим, ніж гуманоїдним, щоб краще зосередити увагу на його розмовних здібностях.

Фото — The Verge.

Фото — The Verge.

ElliQ можуть проявляти емпатію та формувати зв’язки з користувачами. Робот запам’ятовує ключові деталі життя користувача та формує свій характер під нього. Наприклад, якщо користувач буде багато сміятися, це дасть більше жартів. І навпаки: ElliQ буде спокійним, якщо його співрозмовник любить тишу.

читайте также
Комментарии