Фото — Unsplash.
У дослідженні вивчали дані робочих місць та організацій щодо травматизму на виробництвах у США після роботизації робочого процесу. Загалом травматизм зменшився на 1,2 випадків на 100 працівників.
Проте у регіонах Сполучених Штатів, де з роботами працюють більше людей, спостерігалося збільшення випадків смертей, пов’язаних із вживанням наркотиків чи алкоголю, — 37,8 випадків на 100 тисяч осіб. Також виявлено незначне зростання рівня самогубств і проблем із психічним здоров’ям. У досліджені вказано, що конкуренція з роботами може збільшувати тиск на працівників, які ризикують втратити роботу або змушені будуть перекваліфікуватися.
Окрім американського бізнесу вчені досліджували робототехніку в Німеччині. Працівники також відчули зниження ризику отримання травм, рівень психічного здоров’я був значно вищим. Така різниця зумовлена тим, що в Німеччині набагато краще законодавство про захист зайнятості, тому вони не відчувають конкуренції з роботами.
Ми писали, що компанії в США стали набагато частіше закуповувати роботів замість найму працівників. Це зумовлено якістю роботи та економією витрат на зарплату.