Саша Лоскутов
14 декабря 2022

Вчені виявили вперше клітор у змій. Він подвійний

Міжнародна група дослідників під керівництвом Університету Аделаїди вперше виявила клітор у змій. Він менше міліметра та знаходиться у хвості. Раніше вважалося, що у самок даного виду рептилій відсутній цей статевий орган, повідомляє пресслужба учбового закладу.

Зображення — Proceedings of the Royal Society B Journal.

Зображення — Proceedings of the Royal Society B Journal.

Пеніси змій, які називаються геміпеніси, вивчаються протягом десятиліть. Вони роздвоєні, деякі мають шипи. Зараз вчені виявили, що самки мають геміклітори, тобто два клітори. Вони розділені тканиною і приховані на нижній стороні хвоста.

Це тому, що самці змій зазвичай були досить фізично агресивними під час спаровування, тоді як самки були більш «спокійними», пояснює доктор філософії Меган Фолвелл зі Школи біологічних наук Університету Аделаїди.

Дослідження включало вивчення геніталій у самок дорослих змій у порівнянні з дорослими та молодими самцями змій. Зокрема, дев’яти видів: Acanthophis antarcticus, Pseudechis colleti, Pseudechis weigeli, Pseudonaja ingram, Agkistrodon bilineatus, Bitis arietans, Helicops polylepis, Lampropeltis abnormal та Morelia spilota.

Вчені розробили відповідні анатомічні описи та етикетки статевих органів самки змії. Це допоможе у подальшому розумінні систематики, репродуктивної еволюції та екології змієподібних рептилій, таких як ящірки.

Дослідження було опубліковано в журналі Proceedings of the Royal Society B Journal.

Фото на обкладинці — Jan Kopřiva.

читайте также
Комментарии