Валерій Лавровський
22 февраля 2023

Жінки, які потерпають від домашнього насильства, в три рази частіше вчиняють самогубство. Метааналіз

Дослідники з Лондонського університету проаналізували стан психічного здоров’я дорослих у Великій Британії для благодійної організації Agenda Alliance. Робота виявила тісний зв’язок між домашнім насильством та суїцидальними думками серед жінок, повідомляє The Guardian.

Ілюстрація — Аліна Кропачова.

Ілюстрація — Аліна Кропачова.

Вчені проаналізували дослідження, в яких детально описують стан психічного здоровʼя семи тисяч респондентів віком від 16 років. Роботи опубліковано у 2000, 2007 і 2014 роках.

Згідно аналізу, жінки, які потерпають від домашнього насильства, втричі частіше за своїх однолітків намагаються покінчити життя самогубством. Ті, хто зазнав сексуального насильства у стосунках, — в сім разів частіше. Окрім того, жертви жорстокого поводження з боку партнера у три рази більш схильні до самоушкодження та вдвічі частіше думають про суїцид.

Загалом близько 27% жінок у Великій Британії протягом життя страждають від насильства з боку партнера. Жінки, які живуть у бідності, або безробітні, або не можуть працювати через хворобу чи інвалідність, а також ті, хто має фінансову заборгованість, частіше страждають від насильства з боку інтимного партнера.

читайте также
Комментарии