Фото — Unsplash
Протягом кількох хвилин після останнього удару серця каскад біохімічних подій, спричинених нестачею кровотоку, кисню та поживних речовин, починає руйнувати клітини та органи тіла.
«Але клітини не вмирають відразу, існує більш тривалий ланцюг подій, — каже Девід Андрійович, молодший науковий співробітник у галузі неврології Єльської школи медицини та співавтор дослідження. — Це процес, в який можна втрутитися: зупинити і відновити деякі клітинні функції».
Система підключена до природної системи кровообігу тварини та качає рідину, призначену для протидії метаболічному та електролітному дисбалансу, який виникає після зупинки кровотоку.
Нова технологія дозволила відновити частину молекулярних та клітинних процесів, що відбуваються в серці, мозку, печінці та нирках свині. Дослідники також виявили, що клітинна активність у деяких областях мозку була відновлена, хоча жодної електричної активності, яка б вказувала на свідомість, не було виявлено на жодному етапі експерименту — тобто OrganEx не воскресив свиней і не перетворив їх на зомбі.
Вчені сподіваються, що створений ними метод допоможе краще зберігати органи для трансплантації та дозволить створити ефективніші методи реанімації та відновлення при серцевому нападі чи інсульті.