Фото — City of Melbourne.
Якщо збільшити рівень деревного покриву з середньоєвропейського показника 14,9% до 30%, температура в містах може знизитися на 0,4 °C.
Дослідники використовували дані про смертність, щоб оцінити потенційне зниження смертності від нижчих температур у результаті збільшення покриття деревами. Використовуючи дані за 2015 рік, вони підрахували, що з 6700 передчасних смертей того року, пов’язаних з високою міською температурою, 2644 можна було б запобігти, якби збільшився лісовий покрив.
«Ми вже знаємо, що високі температури в міських умовах пов’язані з негативними наслідками для здоров’я, такими як кардіореспіраторна недостатність, госпіталізація та передчасна смерть», — вважає провідний автор дослідження Тамара Юнгман.
Її команда хоче вплинути на політиків, щоб зробити міста більш екологічними, а також пом’якшити кліматичні зміни, оскільки очікується, що пов’язані зі спекою хвороби та смерть стануть ще більшим тягарем для служб охорони здоров’я в наступному році.
Міста, які найбільше виграють від збільшення лісового покриву, знаходяться в Південній та Східній Європі, де літні температури найвищі, а лісове покриття, як правило, нижче.
Висадка більшої кількості дерев у містах має бути пріоритетною, оскільки це приносить величезну користь для здоров’я, окрім зниження смертності, пов’язаної зі спекою, зокрема зменшує серцево-судинні захворювання, деменцію та погіршення психічного здоров’я.
Дослідження опубліковано у журналі The Lancet.