
Фото — Emőke Dénes.
Наразі дослідники працюють над тим, щоб відродити схожого птаха, використовуючи геноми зі справжніх залишків додо та їхніх близьких родичів. Зокрема це гривастий голуб і дронт-самітник — ще один вимерлий вид, який мешкав на острові Родрігес.
Птах додо, або дронт маврикійський — нелітаючий вимерлий птах родини голубоподібних, що був поширений на острові Маврикій. Вид вперше описала голландська експедиція, яка відвідала острів у 1598 році. До середини XVII століття птахи були знищені через активне полювання у зв’язку зі споживанням м’яса птаха та розорення гнізд завезеними на острів свинями й собаками.
Вимирання цього виду вперше сформувало думку, що людина може викликати зникнення тварин. Став добре відомий у культурі завдяки «Алісі в Країні чудес» Льюїса Керролла — там був птах додо, що говорить надмірно науковою мовою.

Фото — Carlos de Miguel.
Зараз науковці з’ясовують, як помістити отриманий ембріон в яйце, щоб нове покоління птахів успішно вилупилося.
Colossal Biosciences вже не вперше відтворює вимерлих тварин. У 2021 році вони почали працювати над відродженням косматого мамута шляхом редагування геномів азіатських слонів у клітини, в яких є ДНК мамонта. За планом компанії, перші мамути мають зʼявитися у найближчі пʼять років.