Валерій Лавровський
01 февраля 2023

Вчені хочуть відродити вимерлого птаха додо. Як само

Американська біотехнологічна компанія Colossal Biosciences оголосила, що планує відродити вимерлого нелітаючого птаха додо та повернути цей вид на острів Маврикій. Для цього команда планує знов «створити» тварину з відредагованою ДНК, повідомляє Vice.

Фото — Emőke Dénes.

Фото — Emőke Dénes.

Наразі дослідники працюють над тим, щоб відродити схожого птаха, використовуючи геноми зі справжніх залишків додо та їхніх близьких родичів. Зокрема це гривастий голуб і дронт-самітник — ще один вимерлий вид, який мешкав на острові Родрігес.

Птах додо, або дронт маврикійський — нелітаючий вимерлий птах родини голубоподібних, що був поширений на острові Маврикій. Вид вперше описала голландська експедиція, яка відвідала острів у 1598 році. До середини XVII століття птахи були знищені через активне полювання у зв’язку зі споживанням м’яса птаха та розорення гнізд завезеними на острів свинями й собаками.

 

Вимирання цього виду вперше сформувало думку, що людина може викликати зникнення тварин. Став добре відомий у культурі завдяки «Алісі в Країні чудес» Льюїса Керролла — там був птах додо, що говорить надмірно науковою мовою.

Фото — Carlos de Miguel.

Фото — Carlos de Miguel.

Зараз науковці з’ясовують, як помістити отриманий ембріон в яйце, щоб нове покоління птахів успішно вилупилося.

Colossal Biosciences вже не вперше відтворює вимерлих тварин. У 2021 році вони почали працювати над відродженням косматого мамута шляхом редагування геномів азіатських слонів у клітини, в яких є ДНК мамонта. За планом компанії, перші мамути мають зʼявитися у найближчі пʼять років.

читайте также
Комментарии