Валерій Лавровський
31 января 2023

Каву краще пити з молоком. Дослідження

Науковці з Університету Копенгагена виявили, що додавання молока до кави може посилити протизапальні властивості напою. У кількох дослідженнях вчені продемонстрували, як молочні білки взаємодіють з антиоксидантами в каві, посилюючи потенційну користь для здоров’я, повідомляє пресслужба закладу.

Фото — Unsplash.

Фото — Unsplash.

Дослідження було зосереджено на сполуках під назвою поліфеноли, що містяться в багатьох харчових продуктах. Вони мають антиоксидантну дію, зменшуючи окислювальний стрес. Однак було мало відомо про те, як поліфеноли взаємодіють з іншими молекулами, що містяться в їжі.

У дослідженнях вчені зосередилися на специфічній взаємодії поліфенолів — кавової  та хлорогенової кислот (два основних поліфеноли, які містяться в каві) і цистеїну (ключового білка в молоці). Спочатку дослідники вивчали вплив цих комбінацій на імунні клітини в лабораторних умовах. Потім дослідники штучно викликали запалення цих імунних клітин, щоб побачити, наскільки ефективно комбінація поліфенолу та білка запобігає запаленню.

Далі автори зʼясовували, чи відбувається цей зв’язок між поліфенолом і білком у кавовому напої з молоком. Виявилось, що в усіх випадках поліфеноли, що містять молочні білки, вдвічі ефективніше борються із запаленнями. Вчені припускають, що подібна взаємодія відбувається і в інших харчових комбінаціях, таких як м’ясо та овочі або фруктові смузі з молоком.

Дослідники спостерігали протизапальні ефекти лише в клітинних експериментах. У наступних етапах вони планують провести експерименти на тваринах, а згодом — на людях.

Робота опублікована у журналах The Journal of Agricultural and Food Chemistry та Food Chemistry.

читайте также
Комментарии