Фото — Unsplash.
Дослідження було зосереджено на сполуках під назвою поліфеноли, що містяться в багатьох харчових продуктах. Вони мають антиоксидантну дію, зменшуючи окислювальний стрес. Однак було мало відомо про те, як поліфеноли взаємодіють з іншими молекулами, що містяться в їжі.
У дослідженнях вчені зосередилися на специфічній взаємодії поліфенолів — кавової та хлорогенової кислот (два основних поліфеноли, які містяться в каві) і цистеїну (ключового білка в молоці). Спочатку дослідники вивчали вплив цих комбінацій на імунні клітини в лабораторних умовах. Потім дослідники штучно викликали запалення цих імунних клітин, щоб побачити, наскільки ефективно комбінація поліфенолу та білка запобігає запаленню.
Далі автори зʼясовували, чи відбувається цей зв’язок між поліфенолом і білком у кавовому напої з молоком. Виявилось, що в усіх випадках поліфеноли, що містять молочні білки, вдвічі ефективніше борються із запаленнями. Вчені припускають, що подібна взаємодія відбувається і в інших харчових комбінаціях, таких як м’ясо та овочі або фруктові смузі з молоком.
Дослідники спостерігали протизапальні ефекти лише в клітинних експериментах. У наступних етапах вони планують провести експерименти на тваринах, а згодом — на людях.
Робота опублікована у журналах The Journal of Agricultural and Food Chemistry та Food Chemistry.