Олександра Подгорна
30 марта 2022

У «Дії» можна подати заяву про пошкоджене майно під час війни

У застосунку «Дія» починається процес збору інформації та фіксації збитків для подальшого відшкодування. Відтепер ці дані можна завантажити онлайн, повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Подати заяву можуть українці, у яких було пошкоджено:

  • приватні будинки (садибні, дачні та садові);

  • квартири;

  • інші житлові приміщення (на які зареєстровано окреме право власності, а не в складі будинку).

Що треба зробити в застосунку:

  • Треба оновити застосунок до останньої версії.

  • Зайти у «Дію» та натиснути «Послуги», а потім «Заява про пошкоджене майно».

  • Заповнити форму, вказавши всю потрібну інформацію: дані про об'єкт, що було пошкоджено, фото та опис пошкоджень та контактні дані.

Скріншот — ЛУН.

Якщо інформація про об’єкт зберігається в Державному реєстрі речових прав (ДРРП) — вона підтягнеться автоматично. У разі відсутності інформації про об’єкт в ДРРП ви матимете змогу внести інформацію в ручному режимі. Після заповнення форми та її реєстрації завантажте її у форматі PDF або отримайте копію на електронну пошту.

Також заяву можна буде подати на порталі «Дія» за тією ж схемою та фізично в Центрі надання адміністративних послуг із середини квітня — для цього вам знадобиться лише паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).

Після реєстрації повідомлення очікуйте на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації, що будуть визначені урядом найближчим часом.

читайте также
Комментарии