Валерій Лавровський
24 июня 2022

Вчені виявили найбільшу в світі бактерію. Вона в 50 разів довша за інших

На болотах Гваделупи, заморській території Франції, вчені знайшли бактерію Thiomargarita magnifica, довжина якої один сантиметр. Це найбільша бактерія у світі та перша, яку можна побачити неозброєним оком, повідомляє The Guardian. Дослідження опубліковано в журналі Science.

Фото — Jean-Marie Volland.

Фото — Jean-Marie Volland.

За словами співавтора дослідження Жан-Марі Воланда, науковця з Національної лабораторії Лоуренса Берклі в Каліфорнії, Thiomargarita magnifica відрізняється від інших бактерій своєю внутрішньою структурою. Вчений припускає, що розміри організму дозволяють краще отримувати доступ до кисню і сірки в своєму середовищі.

«Щоб зрозуміти, наскільки це гігантське значення для бактерії, це те саме, якби ми знайшли людину такого ж зросту, як гора Еверест», — розповідає вчений.

Однією з причин таких розмірів бактерії є її пристосування до уникнення хижацтва. Загалом T. magnifica може вирости до двох сантиметрів, а на її поверхні можуть розміститися понад 625 тисяч бактерій E. coli, пише CNN.

Вчені вважають, що цілком імовірно, що гігантські бактерії або споріднені види можуть бути знайдені в інших мангрових заростях по всьому світу.

читайте также
Комментарии