Елеонора Чорноморченко
18 октября 2022

Американські науковці створили високолетальний штам коронавірусу

Команда американських дослідників розробила новий варіант SARS-CoV-2, поєднавши відносно нешкідливий «омікрон» з оригінальним штамом. Смертність нового коронавірусу становить 80%. Створений штам отримав назву «омікрон S», адже в основі має білок «омікрону BA.1».  Експерименти проводилися на мишах. Дослідження опубліковано в журналі BioRxiv.

Фото — Boston University.

Фото — Boston University.

Вчені інфікували мишей різними варіантами вірусу — «омікроном», «омікроном S» та оригінальним штамом. В результаті тварини, що хворіли «омікроном», мали легкі випадки захворювання та низьку смертність, у випадку з «омікроном S» — важкий перебіг захворювання та показник смертності у 80%, а з оригінальним штамом вірусу смертність становила 100%.

Також під час експерименту вчені заразили людські легеневі клітини гібридним варіантом та виявили, що він у п’ять разів заразніший, ніж «омікрон».

За словами дослідників, їхнє дослідження дає важливу інформацію про здатність «омікрону» спричиняти захворювання та показує, що на патогенність «омікрону» впливає не спайковий білок, а інші вірусні білки. Визначення цих білків у майбутньому допоможе покращити діагностику та стратегії лікування захворювань.

читайте также
Комментарии