Елеонора Чорноморченко
04 октября 2022

Створено найбілішу та найтоншу фарбу в світі. Для чого

Минулого року інженери з Університету Пердью створили найбілішу фарбу в світі, яка здатна відбивати 98,1% сонячного світла та потрапила до Книги рекордів Гіннесса. Тепер же команда внесла зміни до складу та виготовила тоншу та легшу версію фарби, якою можна покривати автомобілі, потяги та літаки. Про це науковці розповіли у пресрелізі на сайті університету.

Фото — Unsplash.

Фото — Unsplash.

Найбіліша у світі фарба допоможе підтримувати прохолоду поверхонь та зменшувати потребу в кондиціонуванні повітря. В оригінальну версію матеріалу входили наночастинки сульфату барію, які здатні відбивати понад 98% сонячного світла та охолоджувати зовнішню поверхню більш ніж на 4,5 °C нижче температури навколишнього середовища.

Однак, щоб досягти такого рівня охолодження, науковцям доводилося наносити шар фарби товщиною у щонайменше 400 мікронів. Через це матеріал можна було використовувати лише на міцних нерухомих конструкціях, наприклад даху будівлі.

Тоді команда почала експериментувати та розробила новий склад фарби, який містить нітрид бору. Він забезпечує коефіцієнт відбиття сонячного світла 97,9%, тобто трохи нижче оригіналу. Окрім того, фарба має нижчу щільність, а тому важить приблизно на 80% менше.

Тепер цю фарбу використовуватимуть для зовнішнього охолодження літаків, автомобілів або поїздів. До прикладу, в літаку, що стоїть на злітній смузі в спекотний літній день, не потрібно буде запускати кондиціонер, щоб охолодити його всередині. Це допоможе заощадити велику кількість енергії.

читайте также
Комментарии