Валерій Лавровський
19 сентября 2022

У США запустять найбільший у світі завод з уловлювання вуглецю

Американська компанія CarbonCapture Inc. наступного року відкриє у штаті Вайомінґ найбільший у світі завод з уловлювання повітря для видалення вуглекислого газу. Об’єкт «Проєкт Бізон» має вловити п’ять мільйонів тонн CO2 до кінця десятиліття, повідомляє BusinessWire.

Зображення — BusinessWire.

Зображення — BusinessWire.

Машини захоплення повітря втягуватимуть CO2 з атмосфери і поглинатимуть його фільтрами, а потім нагріватимуть, щоб перетворити його на концентрований CO2. Його можна буде продати виробникам, які використовують чистий CO2 у паливі і бетоні.

Компанія планує нарощувати свою діяльність завдяки модульній архітектурі самої установи, яка дозволяє розміщувати блоки прямого захоплення повітря один на одного. Це дає змогу модернізувати окремі реактори або встановлювати різні типи сорбентних картриджів відповідно до різних кліматичних умов або пори року.

Проєкт створено на фоні ухвалення у США закону про зниження інфляції. Документ передбачає збільшення податкових кредитів для установок з уловлювання вуглецю з 50 доларів до 180 доларів США за тонну, якщо вуглець зберігається під землею і призначений для прискорення інновацій у секторі видалення вуглецю.

Дуже коротко: війна поставила під загрозу нашу роботу, тому ми просимо вас допомогти й далі робити те, що в нас добре виходить, — розповідати про культуру, науку, доказову медицину та психологію, історію, архітектуру та урбаністику, права людини, секс і фемінізм. А ще якими постають ці теми при погляді крізь призму війни.

 

Як це зробити?

 

Patreon | Банка Monobank | PayPal: info@mayak.org.ua

читайте также
Комментарии