Елеонора Чорноморченко
27 сентября 2022

В США створили перший у світі електричний екраноплан

Стартап Regent, який розробляє електричні літаючі човни, успішно провів перші льотні випробування прототипу екраноплана. Новий транспортний засіб має підводні крила та може розвивати швидкість до 300 км/год, повідомляє CNBC.

Фото — Regent.

Фото — Regent.

Серію тестових запусків провели у затоці Наррагансетт на Род-Айленді. Розробники продемонстрували, як прототип із назвою Squire запускається та приземляється за допомогою пультів дистанційного керування та частково автоматизованої системи. Живиться він від літій-іонної батареї.

Новий електричний екраноплан може подорожувати на наднизькій висоті та є екологічним транспортом, адже не залишає після себе викидів.

Перша версія транспорту зможе перевозити 12 пасажирів між прибережними або острівними пунктами. У компанії зазначили, що він доставлятиме людей до пункту призначення швидше, ніж автобуси, потяги або пороми, та матиме нижчі ціни, ніж комерційні рейси. Окрім того, транспорт на 30 дб тихіший, ніж літак чи гелікоптер.

Наразі компанія вже отримала попередні замовлення на 325 таких морських планерів. Повністю розробка надійде в комерційну експлуатацію до кінця 2025 року.

читайте также
Комментарии