22 октября 2019

В українській Вікіпедії з’явилося 140 нових статей про видатних українок

З 4 до 11 жовтня в українській Вікіпедії проходив марафон «Це зробила вона» зі створення та покращення статей про видатних українок. У результаті марафону в українській Вікіпедії створили 140 статей і поліпшили близько 40.

Статей у Вікіпедії про жінок приблизно в чотири рази менше, ніж про чоловіків — наприклад, в українській Вікіпедії їх близько 15-16 відсотків від загальної кількості біографічних статей. 

Марафон мав змінити цей дисбаланс, а також підкреслити й показати світові досягнення жінок-українок та їхню роль в українській історії.

Марiя Башкірцева, Укринформ

Марiя БашкірцеваУкринформ

Зокрема, були створені статті про художницю та діячку феміністичного руху у Львові Марію Дулемб’янку, роботи якої були визнані на Паризькій виставці 1900 року. Про громадську діячку та художницю Євгенію Даллас, яка виступала та писала на тему Голодомору, науковицю, першу жінку доктора Львівської Політехніки Богуславу Єжовську-Тшебятовську, художницю-костюмерку відомих фільмів Аллу Кириченко, вчену-селекціонерку Анастасію Лещенко, яка першою в 1931 році експериментувала з мутаціями сої, арфістку Наталію Ізмайлову

Також було поліпшено статті про оперну співачку Марію Сокіл, американську науковицю українського походження Віру Кістяківську, українську і французьку художницю Марію Башкирцеву та інших. 

Статті про відомих українок створювали в англійському, російському, японському, бенгальському, гінді, башкирському та якутському мовних розділах Вікіпедії. 

Комментарии